Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

sadovenko.JPGСадовенко Іван Олександрович

Головний науковий співробітник, доктор технічних наук, професор по кафедрі гідрогеології та інженерної геології

ORCID 0000-0001-5324-9836

Google Scholar

Scopus

Лауреат державної премії України у галузі науки і техніки, Заслужений діяч науки і техніки України, професор, доктор технічних наук, професор по кафедрі гідрогеології та інженерної геології

У 1971 р. закінчив Дніпропетровський гірничий інститут за спеціальністю гідрогеологія та інженерна геологія, кваліфікація – гірничий інженер-гідрогеолог.

З 1971 р. по 1973 р. знаходився на дійсній військовій службі на посаді командира танкового взводу. В 1973-1987 рр. працював на посадах інженера-геолога та головного геолога в інститутах з проектування шахт ("Дніпродіпрошахт") та проектування залізничних шляхів ("Дніпродіпротранс"). В період з 1987 р. до 2000 р. працював на посадах старшого наукового співробітника, доцента та професора кафедри гідрогеології та інженерної геології, з 2000 р. по 2012 р. – завідувач кафедри гідрогеології та інженерної геології.

У 1984 р. захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 05.15.02 – "Підземна розробка родовищ", у 1993 р. – докторську дисертацію за спеціальностями 05.15.02 та 05.15.11 – "Шахтне будівництво" та "Фізичні процеси гірничого виробництва".

Викладає дисципліни: "Методологія наукових досліджень" та "Гідрогеохімія техногенезу".

Основним напрямком наукової діяльності є дослідження геомеханічних і гідрогазодинамичних явищ і процесів при функціонуванні геотехнічних систем з різноманітним техногенним впливом інженерних споруд. Серед предметів досліджень є критерії водозахистних функцій гірських порід у шахтах Західного Донбасу, геомеханічні і структурові чинники стійкості лесів Придніпров’я з новітніми уявленнями щодо фільтраційної анізотропії масиву порід, формування режиму підземних вод при згортанні гірничих робіт у Центральному районі Донбасу, параметри технології гідрозахисту гірничих виробок, фізико-хімічні і газодинамічні параметри шахтних полів при їх затопленні, радіологічні параметри зони ядерного вибуху (об'єкт "Кліваж"), термодинамічні і геохімічні чинники процесу підземної газифікації вугілля, параметри геотехнології освоєння ємнісних і газогідротермальних ресурсів Донбасу та ін.

Під керівництвом проф. Садовенка І.О. створена сучасна наукова школа прогнозування і управління гідродинамічними, гідрогеомеханічними і міграційними процесами у геотехнічних системах з використанням фізичного і математичного моделювання. У дослідженнях цього напряму геотехнічна система розглядається як багаторівневий за масштабами і складністю фізико-хімічних процесів об'єкт, що поєднує трифазове геологічне середовище та інженерні споруди (поверхневі і підземні).

Результати досліджень були вирішальними при визначенні участі наукової школи під керівництвом проф. І.О. Садовенка у галузевих та міжнародних проектах. Це проект "RUMBUSS" спільно з дослідницькими закладами ФРН та Великобританії, дослідження газогідродинамічного режиму підземних газогенераторів на замовлення японської енергетичної компанії, проект щодо створення першого в Україні науково-освітнього центру за підтримки Фонду цивільних досліджень та розвитку США.

Проф. Садовенко І.О. очолював спеціалізовану вчену раду із захисту кандидатських і докторських дисертацій, експертну раду у м. Дніпро з питань інженерного захисту території міста, керував оперативним штабом з ліквідації катастрофічних наслідків зсуву на ж/м «Тополя» та негативних інженерно-геологічних явищ на пр. Ю. Гагаріна у м. Дніпро. Є науковим керівником на громадських засадах Центру гідрогеомеханіки і термодинаміки геотехнічних систем НТУ «Дніпровська політехніка», членом редколегії науково-технічних журналів «Науковий вісник НГУ», «Вісті Донецького гірничого інституту».

Має близько 200 наукових статей, 11 монографій, підручник, навчальний посібник, 15 винаходів та наукове відкриття.

Підготував 14 кандидатів і 5 докторів наук.

Державні нагороди - Лауреат державної премії України в галузі науки і техніки; - Заслужений діяч науки і техніки України; - знак «Відмінник освіти України»; - знак «За наукові досягнення»; - Подяка Президії НАН України;

Відомчі нагороди
- кавалер орденів «Шахтарської слави» І, ІІ та ІІІ ступеню;
- ювілейна відзнака «100 років створення державної геологічної служби України»;
- медаль В.І. Лучицького.
- Подяка Придніпровського наукового центру НАН України.

Інші
- медаль О.М. Динника;
- медаль «За відданість університету» (ДВНЗ «НГУ»);
- медаль О.М. Терпигорєва;
- медаль за особливо видатні заслуги перед Національною гірничою академією України;
- медаль Л.В. Писаржевського;
- медаль НГУ «За заслуги»;
- диплом заслуженого професора НГУ;
- диплом дійсного члена Академії інженерних наук України.


Свідоцтва та сертифікати про підвищення кваліфікації:

sadovenko_scholarship.jpg



Назад >>


Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт