Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

АРХІВ НОВИН


24.11.2015

 

80-річний ювілей кафедри

12 листопада 2015 р. урочисто відзначався 80-річний ювілей кафедри гідрогеології та інженерної геології. Святкування проводилися спільно з кафедрою геофізичним методів розвідки, яка разом з нашою кафедрою була заснована у 1935 р. Співробітників двох кафедр привітав ректор університету акад. Півняк Г.Г., колеги з інших університетів, геологічних організацій та установ. Медалями та грамотами Національного гірничого університету були нагороджені професори та викладачі, які внесли вагомий внесок у розвиток наукової школи кафедри та підготовку кваліфікованих фахівців. Серед них ті, які працюють зараз на кафедрі, й ті, що працювали раніше: проф. Садовенко І.О., проф. Антонов Ю.І. (працював на кафедрі до 2010 р.), доц. Приходько В.А. (працював на кафедрі до 2008 р.), доц.. Кращенко В.Д. (працювала на кафедрі до 2011 р.), доц.. Прокопенко Т.Д. (працювала на кафедрі до 2015 р.), доц.. Загриценко А.М., ас. Перкова Т.І., ас. Деревягіна Н.І. Для учасники святкування силами студентів гідрогеологів, геофізиків та геологів було дано цікавий концерт, що дуже сподобався усім присутнім. До ювілею кафедри було видано інформаційний буклет «Кафедра гідрогеології та інженерної геології (1935 – 2015): Історія та сучасність»

80 лет, юбилей кафедры
юбилей
награждение
концерт 

28.05.2015

 

Наукове стажування в Сполучених Штатах

Завідувач кафедри гідрогеології та інженерної геології Рудакова Д.В. у 2014 р. отримав стипендію програми ім. Фулбрайта для проведення наукового стажування у Сполучених Штатах Америки. Проф. Рудаков Д.В. проходив наукове стажування з 01 лютого по 30 квітня 2015 р. у Мічиганському державному університеті (м. Лансінг, штат Мічиган, США). Тематикою досліджень, що проводились спільно на кафедрі хімії Мічиганського університету (приймаючий професор Мерлін Брюнінг), було математичне моделювання процесів переносу при дистиляції через гідрофобні мембрани.

За останні два десятиліття мембранні технології дуже швидко розвиваються в усьому світі; вони допомагають вирішувати одну з найгостріших проблем сучасного світу – забезпечення зростаючого населення питною водою, що надзвичайно актуально в умовах кліматичних змін та вразливості природних вод до забруднення. Мембранна дистиляція, що досліджувалась під час стажування, є перспективною альтернативою зворотному осмосу у процесах очищення води у разі надлишків неутилізованого тепла, а ресурсом для виробництва є морська вода, у перспективі – шахтні та солоні поверхневі води, та підземні води неглибоких горизонтів підвищеної солоності. Мембранні технології активно досліджуються та вдосконалюються у Мічиганському державному університеті, співробітники якого брали участь у кількох міжнародних проектах з цього напрямку. Дослідження проведені проф. Рудаковим Д.В. у США, мають на меті описати та контролювати процеси засмічення мембран під час їх тривалого використання.

rud_fulbright rud_fulbright1
rud_fulbright2 
 

24.03.2015

 

Вітаємо з отриманням диплома кандидата наук!

Вітаємо асистента кафедри гідрогеології та інженерної геології Перкову Тетяну Іванівну з отриманням диплома кандидата наук! Бажаємо натхнення в роботі та багато нових наукових досягнень!

perkova_phd

03.05.2013

   

Проблеми надрокористування 2013

24-26 квітня 2013 року в Національному мінерально-сировинному університеті «Гірничий» (Санкт-Петербург, Росія) проведено Восьмий міжнародний Форум-конкурс молодих учених «Проблеми надрокористування», направлений, зокрема, на розвиток системи підготовки спеціалістів для мінерально-сировинного та паливно-енергетичного комплексів; підтримку найбільш талановитих молодих учених; встановлення міжнародних наукових контактів між молодими науковцями технічних університетів з проблематики освоєння надр. В цьому році участь в форумі прийняли делегації понад 70 університетів з 21 країни світу.

Студентка кафедри гідрогеології та інженерної геології Катерина Шептак (група РГ-08-1) виступила на Форумі з доповіддю «Про комплексне використання теплового ресурсу затоплених вугільних шахт», що стосується забезпечення будівель додатковими теплоносіями для опалення. За результатами засідання журі Катерина Шептак посіла третє місце у секції в номінації «Найкращий студент». Члени комісії секції відзначили високу актуальність представленого дослідження та виявили цікавість до результатів роботи.

проблеми надрокористування Проблеми надрокористування

14.04.2013

 

Друга Київська наукова лекція з проблем геотермії

11 квітня 2013 року Інформаційним центром DAAD у Києві в Секційному залі НАН України було проведено Другу Київську наукову лекцію з проблем геотермії. Запрошеними лекторами були проф. д-р Ернст Гюнгес: керівник секції 4.1 Резервуарні технології та Міжнародного центру геотермії при Потсдамському Гельмгольц-центрі Німецького геодослідницького центру, та зав. каф. завідувач кафедри гідрогеології та інженерної геології проф. Рудаков Д. В. Ним була зроблена доповідь Технічні схеми багатоцільового використання теплоносіїв у техногенно змінених ґрунтах та гірських породах, співавторами якої є проф. Садовенко І. О. та проф. Рудаков Д. В. Обидві лекції викликали жваве обговорення та цікаву дискусію. Презентацію можна переглянути тут. Детальніша інформація міститься на сайті Інформаційного центру DAAD у Києві http://www.daad.org.ua/files/Pressemitteilung-Science-Lecture-ua.doc

Rudakov_DAAD DAAD Rudakov
DAAD Rudakov_DV

DAAD

07.04.2013

 

Наукова весна - 2013

29 березня 2013 р. відбулась четверта науково-технічна конференція студентів, аспірантів і молодих вчених "Наукова весна – 2013" . Мета конференції: Залучення обдарованої молоді до науково-практичної роботи та стимулювання і підтримка досліджень молодих вчених, аспірантів і студентів. Студенти кафедри гідрогеології та інженерної геології приймали участь у засіданні секції "Геологія". Із доповідями про результати наукових досліджень виступили студенти-гідрогеологи п'ятого курсу Катерина Шептак, Олександр Вихрюк, Євгенія Солдатенко, студентка четвертого курсу Любов Масловська, третьокурсниці Маргарита Шувалова та Яна кривозуб.

Дослідження починаючих науковців були присвячені таким актуальним темам як підтоплення й динаміка водних ресурсів в умовах техногенезу, геодинамічні процеси й інженерний захист територій, оцінка несучих властивостей грунтів, осушення родовищ корисних копалин при відкитій розробці, видобування теплової енергії в умовах затоплених вугільних шахт.

Всім учасникам конференції бажаємо успіхів та добрих результатів у подальших наукових пошуках!

Наукова весна 2013

   

Шевченківська весна 2013

18-22 Березня 2013 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка проходила міжнародна наукова міждисциплінарна конференція студентів, аспірантів та молодих учених "Шевченківська Весна". На конференції з доповідями виступили студентки кафедри гідрогеології та інженерної геології Євгенія Солдатенко і Любов Масловська.

Теми їх досліджень, а саме "Підвищення надійності оцінки несучих властивостей грунтів при використанні їх природних геофізичних властивостей" та "Оцінка параметрів інфільтрації для прогнозування міських територій", були відзначені членами журі за їх актуальність. Незважаючи на брак уваги до засідання секції "геологія" з боку наукових працівників Київського національного університету імені Тараса Шевченка, учасники конференції успішно виступили та залишились приємно враженими теплим прийом та доброзичливим ставленням з боку студентів та аспірантів, які займались організацією конференції. По завершенню конференції всім її учасникам були люб'язно вручені збірники поданих тез.

Шевченківська весна Шевченківська весна2013


Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт